
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 4 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Supply Voltage | -400 mV |
| lead free status | Contains Lead |
| Slew Rate | 70 mV/µs |
| pin count | 14 |
| rohs status | Compliant |
| case package | SO |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 98 dB |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Input Bias Current | 4 nA |
| Gain Bandwidth Product | 200 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 400 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 98 dB |
| Input Voltage Noise Density | 50 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose |
Stock: 2073
Distributors
pcbx
Unit Price$6.06319
Ext.Price$6.06319
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.06319 | $6.06319 |
| 10 | $4.72526 | $47.25260 |
| 25 | $4.39089 | $109.77225 |
| 50 | $4.23161 | $211.58050 |
| 100 | $4.07815 | $407.81500 |
| 300 | $3.89899 | $1169.69700 |
| 500 | $3.72770 | $1863.85000 |
| 1000 | $3.56393 | $3563.93000 |
